пʼятниця, 13 лютого 2015 р.

Звернення учнів до вчителів

«Секрет встановлення добрих стосунків між учителями та учнями»
  1. Спілкуйтеся з нами якомога більше, особливо в позаурочний час. Ми хочемо знати вас краще.
  2. Цікавтеся стосунками у нашому колективі. Пам'ятайте: якщо ви будете знати, хто з однолітками є для нас авторитетом, це допоможе на уроках.
  3. Пригадайте себе у дитинстві та впізнайте в нас колишнього себе! Давайте вчитеся один в одного! Будь ласка, відчуйте нас, сприймайте нас такими, якими ми є, зрозумійте наш внутрішній світ. Тоді ви зможете передбачити нашу поведінку.
  4. Пам'ятайте, що добрі стосунки легко руйнуються, їх треба постійно підживлювати. Дрібниць тут не буває. Щоб зміцнити наші добрі стосунки, давайте разом шукати спільні інтереси та потреби.
  5. Не обманюйте нашої довіри. Її важко завоювати, та легко втратити. Будьте чесні з нами.
  6. Примушуйте нас до чогось лише тоді, коли всі інші засоби впливу виявилися марними. Бо інакше ми можемо сприйняти це як посягання на нашу свободу особистості.
  7. Вимагайте щось від нас з повагою. Нам легше сприйняти вимоги, якщо ви робите їх у ввічливій формі: вимоги-прохання, вимоги-поради.
  8. Не будьте безапеляційними у своїх покараннях!
  9. Ми любимо тих вчителів, які посміхаються та в яких є почуття гумору.
  10. Зрозумійте, що часто ми мовчимо не від незнання предмета, а від страху перед аудиторією. Пригадайте свої перші уроки.
  11. Викликаючи у нас почуття страху, ви принижуєте себе та нас. Ми починаємо хвилюватися та нічого не розуміємо. Подумки полічіть до десяти, перш ніж викликати нашихбатьків, робити запис у щоденниках чи відсилати нас до завуча: а чи не розписуєтесь ви у власному безсиллі?
  12. Пояснюючи, переконуйте нас, дивіться на нас, не кричіть – в нас ще п'ять уроків.
  13. Зрозумійте, ваш предмет – важливий, але він не центр Землі, є ще й інші!.. Не намагайтеся перекласти на домашнє завдання те, чого ви самі не встигли на уроці.
  14. Не стрижіть нас, будь ласка, під один гребінець. Адже ми всі різні!
  15. Пам'ятайте: те, наскільки легко нам вивчити ваш предмет, залежить тільки від вас.

середа, 4 лютого 2015 р.

Молодь проти СНІДу

Тема:  Молодь проти СНІДу
Мета: формувати знання щодо попередження захворювання на СНІД, дати короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, уникати    стосунків з «групою ризику», жити повноцінним життям.
Форма виховного заходу -  усний журнал.

Хід заходу
  Вчитель:  Доброго дня, шановні присутні! Доброго вам здоров’я! Так, саме здоров’я, бо його не купиш в аптеці. І поки воно є, його не помічаєш, а цінувати починаєш  лише тоді, коли втрачаєш.

 Виховна година на тему: « Ми проти СНІДу» пройде у формі усного журналу. Запрошую перегорнути декілька сторінок, які будуть мати певну назву.
А зараз, діти, давайте визначимо мету нашого заходу.
                                 ( Метод « Мозкового штурму»)

                Снід та  ВІЛ-інфекції;
· ми будемо говорити про шляхи зараження ВІЛ- інфекцією та про ознаки небезпечної хвороби СНІД;
·  на мою думку, головна мета виховного заходу – це довести, що ми, молоде покоління, повинні вести здоровий спосіб життя, щоб не стати жертвою ВІЛ- інфекції та Сніду, що ми- проти Сніду.

Вчитель: Дякую, я згодна з вашою думкою. Попередити поширення
 ВІЛ – інфекції, Сніду серед молоді- це головна задача сьогодення. Поглянте на дошку і ви побачите, як розшифровуються слова « ВІЛ» та « СНІД».

  В – вірус
  І – імунодефіциту
  Л – людини

С – синдром
Н – набутого
І – імунного
Д – дефіциту

Вчитель: ВІЛ та СНІД…  Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і  просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – « мене це не стосується», « зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда.
СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст..
У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.

Вчитель: Щоб упевнитись, що ви володієте первинною інформацією про ВІЛ та СНІД запрошую взяти участь у бліц-турнірі. Відповіді давайте одним словом – «так» чи «ні»
                                      Бліц-питання
1. Чи спричинює ВІЛ – СНІД?    (так)
2. Чи уражає ВІЛ імунну систему організму? (так)
3. Чи передається ВІЛ при користуванні одним посудом із хворою людиною?
4. Чи передається  через поцілунки?
5. Чи передається ВІЛ через нестерильний медичний інструмент?
6. Чи можна виявити вірус одразу ж після інфікування?
7. Чи має медицина ліки від ВІЛ, СНІД?
8. Чи можна вберегтися від Сніду?
9. У якому році було відкрито ВІЛ?
10. Чи хворіють на СНІД тварини?
11. У якому році в Україні було заєрестровано перший випадок ВІЛ-інфекції?
12. Коло вперше було відзначено Всесвітній день боротьби зі Снідом?

Вчитель: Я б хотіла, щоб під час заходу кожна клітина вашого організму зрозуміла, наскільки небезпечна ця інфекція.

Послухайте сповідь людини, враженої ВІЛ – інфекцією.
                         (Сповідь)
На білій подушці виділялись оченятка маленької новонародженої дівчинки. В них ще світилося життя, але,здавалося, що малятко було вже далеко від цього світу. Житя відлічувало Олі останні дні. Поряд сиділа мати. Олена Миколаївна тримала в руці прозору  ручку донечки і  шепотіла лише єдине: « Господи, помилуй її, помилуй…Це ж я винна, що ця крихітка йде від мене. Хотілося жити красиво, багато, мати валюту, житло, тому й « перейшла» на іноземців. Коли завагітніла, вирішила народити. Тоді і почула це страшне слово – СНІД! Не вірила, плакала, кричала. Так хочеться жити, радіти, мені ж немає ще й тридцяти! Купила квартиру, нові меблі, мріяла колисати дитину. А тут як грім серед білого дня – СНІД.
Бог покарав мене за мої гріхи. Господи, як хочеться жити! Доню, я вбила тебе, я… Боже прошу тепер тільки єдиного: з’єднай мене з моєю донею, моєю єдиною втіхою у цьому житті».
Вчитель: можливо, ця історія стане пересторогою, зупинить від отого фатального кроку до …смерті.
Вчитель: Таким чином, перша сторінка журналу – « Снід – загроза людству».Її представляє………………………, який у вигляді доповіді надасть вам інформацію про СНІД.
                 (Доповідь учня)
Вчитель: Дякую. Переходимо до другої сторінки журналу, яка називається 
« Крок у безодню».
                          
Вчитель: загальна кількість хворих на СНІД у світі, тільки за офіційними даними, становить  понад 40 мільйонів чоловік. Щодня у світі Снідом інфікується до 6 тисяч чоловік.

 СНІД:
Я – цар, я владика пітьми.
Я – той, хто підкорить тебе.
З життя я тобі допоможу піти –
І шансу не дам врятувати себе.
Наркотик:
Пали, нюхай, колись –
Ці задоволення для тебе!
Головне – зі мною залишись –
Я не відпущу тебе від себе!
Адже я – Наркотик – Сніду рідний брат.
І зі мною будеш найкрутішим.
Лише раз зі мною познайомсь –
І тебе ніколи не полишу.
СНІД:
А ось наша люба сестра –
Розкута, весела, без гальм.
Розбещеністю зветься вона.
Розбещеність:
Так, я – Розбещеність, донька пітьми.
Я міри не маю і спину не знаю.
І всіх я до себе прийти призиваю!
Пиячте, коліться,у кожнім кутку
Ви інших кохайте без спину.
А розум і совість свою загубіть,
Нехай вони просто загинуть.
Порядність – це не модно!
Розважливість – навіщо?
Ідіть усі за мною –
І все ми світло знищим!
Світло:
Ні! Зупиніться! Не вірте!
Світло не знищить пітьма!
Серце на зустріч  любові розкрийте  -
Людина свій шлях обирає сама…

Не ставайте на дорогу смутку і пітьми. Не губіть свого життя і своєї душі. Замість сумнівного задоволення від пияцтва та наркотиків оберіть радість здорового та щасливого життя. Адже у світі так багато доброго та цікавого і кожному з нас випав цей великий подарунок – життя.
Цінуйте його, не марнуйте його, проживайте кожен день із радістю, з посмішками, з теплом та любов’ю.
Вчитель: То що ж треба робити, щоб не  потрапити у безодню?
Відповідь: Любити жити, радіти кожному дню.
Вчитель: Третя сторінка журналу – « Як зберегти своє здоров’я?»
Вчитель: То ж як треба берегти своє здоров’я, щоб не заразитися вірусом ВІЛ – інфекції?

Відповідь:
·                      вести здоровий спосіб життя;
·                      не вживати наркотики;
·                      використовувати презервативи при статевих стосунках.
Вчитель: остання сторінка журналу – « Підведення підсумків».
Пропоную провести у вигляді гри, відповідаючи на запитання.
Якщо ви згодні з питанням, то піднімаєте зелену картку, якщо ж ні – то червону.
                                       Питання
Вірус імунодефіциту передається через:
1.            Рукостискання;
2.            Домашніх тварин;
3.            Посуд, їжу;
4.            Статевий контакт без презерватива;
5.            Грудне годування немовляти ВІЛ інфікованою матір’ю;
6.            Через спільне користування голками для проколювання вух;
7.            Статевий контакт з використанням презервативу.

Вчитель: Діти, любіть життя, уникайте шкідливих звичок, хай хвороба на ім’я СНІД не спіткає вас на життєвому шляху. Та на всяк випадок кожен має знати, що в разі випадкового поранення голкою із шприцем, слід вжити таких заходів:
·   видавити кров з рани, навіть якщо це боляче;
·  обробити місце уколу 70% спиртом, йодом,перекисом водню;
·   із голкою та шприцем звернутися до лікаря, протягом 48 годин.
Візьміть ці пам’ятки, де ви зможете знайти інформацію про профілактику захворювання на СНІД.


Після проведення виховної години,
 вихованці 10 класу виготовили плакат 

Молодь проти СНІДу




понеділок, 2 лютого 2015 р.

Поради батькам


Поради батькам щодо спілкування і виховання проблемної дитини.

1. Якщо дитина проявляє садистські нахили, жорстока по відношенню до інших людей, тварин – проблема емоційного і психічного стану. В такому стані треба звертатись до дитячого психотерапевта.
2. Якщо дитина гіперактивна – потрібна консультація педіатра, який поставить діагноз і призначить лікування.
3. Якщо дитина запальна чи войовнича – переконайтесь чи саме батьки не провокують таку поведінку. До такої треба бути уважним, роз’яснювати наслідки такої поведінки, щоб вона вчилась регулювати свої стосунки із іншими людьми.
4. Якщо дитина не вміє стримувати гнів, необхідно залучити її до активного слухання, щоб вона вчилась вербально висловлювати агресію і знімати збудженість, нервовість.
5. Із кінозалу ( домашнього) виключити перегляд фільмів і телепередач із сценами насилля, жорстокості
6. Ні в якому разі не застосовувати фізичні покарання.
7. Роз’єднати хулігана і жертву. Зайняти хулігана корисною роботою, щоб його енергія використовувалась з миролюбною метою.
8.Привчити дітей самим вирішувати свої проблеми настільки, наскільки це можливо, без стороннього втручання.
9. Не дозволяйте такій дитині сидіти без діла. Спрямуйте її енергію на щось корисне.
10.Доброзичливість і теплі стосунки з такими дітьми, постійне спілкування і вміння слухати дитячі проблеми, переконання, а не фізична сила – це допоможе запобігти агресивності.