середа, 10 вересня 2014 р.

« Справжня дружба»


                                            Тренінгове заняття на тему:
                      « Справжня дружба»
(Заняття проводить соціальний педагог з дітьми 10 - 12 років)
Мета: Визначити характерні ознаки щирої дружби, проаналізувати типи взаємин, які ведуть до тимчасових зв’язків.

Хід заняття
І. Організаційна частина.
ІІ. Основна частина.

        1.Гра «Так чи ні».
Друг повинен бути:
·       з почуттям гумору;
·       добрим;
·       скупим;
·       поступливим;
·       відчуженим від людей;
·       щоб умів вислухати;
·       брехливим;
·       задиркуватим;
·       надійним;
·       добросердним.
2. Слухання оповідання, його аналіз.
                       «Подружки»
Дві подружки, Оля й Леся, йшли до школи. Почався дощ. Оля була в плащику з капюшоном, а Леся в одному платтячку. Дощ спускався все більший і більший…Леся попросила подругу:
-         Поділися зі мною, будь ласка, плащем, я ж намокну.
-         Не можу,- відповіла та,- бо тоді і я можу намокнути теж.
Добре, що до школи було недалеко, проте дівчатка все одно були мокрими. У коридорі їх зустріла вчителька і здивувалася:
-         Лесю, чому в тебе таке мокре плаття?
-         На вулиці дощ,- тихо мовила дівчинка.
-         Тоді чому в тебе, Олю, плаття сухе?
-         У мене був плащ,- відповіла Оля.
-         Олю,- знову сказала вчителька,- ти ж могла поділитися плащем з Лесею, тоді б ви обидві були сухими. Іншого разу Леся допомогла б тобі.
Дівчата мовчала. Вони почервоніли…Оля за себе, а Леся за подругу…
*Як би ви вчинили на місці Олі?
*Яке прислів’я можна дібрати до даної ситуації?
*Хотіли б ви мати таку подругу? Чому?

3. Робота з прислів’ями.
* Вибирай друга кращого за себе.
* Товаришів багато, а друг – один.
* Не май 100 гривень, а май 100 друзів.
* Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
- Проаналізуйте дані прислів’я.
- Чи у кожного з вас є друг, з яким ви намагаєтесь проводити чим більше часу, довіряєте секрети і таємниці? Чи можете ви вашу дружбу назвати щирою?
Ознаками справжньої дружби є відвертість і щирість у спілкуванні, повага, вміння прощати і бажання зміцнювати дружбу.

4. Малювання словесних портретів найближчих друзів.

5. Бесіда.
- Чи кожен з вас може бути другом для іншої людини?
- Як, на вашу думку, можна змінити себе?
- Що б ви хотіли змінити  в характері друга чи подруги?  
- А що вам в ньому (ній) подобається найбільше?
Тепер послухайте уважно! Чи знаєте ви, що діти молодшого шкільного віку дружать переважно через те, що живуть поряд і товаришують їхні батьки. А діти від 10 до 14 років майже завжди дружать так: дівчатка з дівчатками, а хлопчики з хлопчиками. І у дружбі шукають користь для себе. Друг повинен бути людиною авторитетною.

ІІІ. Підсумок.
1.    Що таке, на вашу думку, дружба?
2.    Які якості повинні бути притаманні людині – справжньому другові?
3.    Щоб мати друзів, якою треба бути людиною?

                                      


Немає коментарів:

Дописати коментар